Editia 2015 – aplicatii primite

Lista formularelor primite online

Mai jos, regăsiți lista unităților de învățământ care au transmis formularul de aplicație online pentru Concursul Național „Tinerii Dezbat”, ediția 2015.

Ulterior, se verifică depunerea formularelor semnate și ștampilate la Inspectoratul Școlar Județean. Conform calendarului, rezultatele la Etapa Județeană se anunță pe data de 20 aprilie atât pe website-ul www.edu.ro (Secțiunea Învățământ Preuniversitar / Olimpiade și Concursuri) cât și pe platforma dedicată programului www.tineriidezbat.ro.

Instituția de Învățământ Adresa Școlii Profesor Coordonator
1 Colegiul Tehnic Aiud Alba, Aiud Buta Ramona
2 Colegiul Național Militar ”Mihai Viteazul” Alba, Alba Iulia Fărcaş Paraschiva/ Prof. Dura Simina
3 Colegiul Tehnic ”Apulum” Alba, Alba Iulia Comșa Dana
4 Colegiul Naţional ”Avram Iancu” Alba, Cîmpeni Bold Sanda Maria
5 Liceul Teoretic ”Petru Maior” Alba, Ocna Mureş Pustai Alina
6 Colegiul Național ”Moise Nicoară” Arad, Arad Toderici Ovidiu Florin
7 Colegiul National ”Elena Ghiba Birta” Arad, Arad Voinescu Diana
8 Liceul Teoretic Sebiş Arad, Sebiş Sgârcea Silviu Petre
9 Colegiul Național “Zinca Golescu” Argeș, Pitești Duțu Dragoș George
10 Colegiul Național Al. Odobescu Argeș, Pitești Dinculescu Simona
11 Liceul Tehnologic ”Mihai Viteazul” Argeş, Piteşti Surcel Mihaela Titiana
12 Liceul Teoretic ”Ion Mihalache” Argeș, Topoloveni Ion-Daniel Serafimescu
13 Colegiul Tehnic “Dumitru Mangeron” Bacău, Bacău Spătaru Viorica-Liliana
14 Colegiul Economic “Ion Ghica” Bacău, Bacău Prof. Gabor Gabriel
15 Colegiul Național ″Vasile Aecsandri″ Bacău, Bacău Măcincă Adriana
16 Colegiul Național “Vasile Alecsandri” Bacău, Bacău Măcincă Adriana
17 Colegiul Național ”Dimitrie Cantemir” Bacău, Onești Codreanu Ovidiu Bogdan
18 Colegiul Tehnic “Gheorghe Asachi” Bacău, Oneşti Predoiu M. Mihaela
19 Colegiul Naţional “Costache Negri” Bacău, Tg. Ocna Stăcescu Constantin
20 Liceul Teoretic Constantin Serban Alesd Bihor, Alesd Silaghi Antonia
21 Colegiul Naţional Samuil Vulcan Bihor, Beiuş Ilieş Mihaela-Irina
22 Colegiul Economic “Partenie Cosma” Bihor, Oradea Marc Ovidiu
23 Colegiul Naţional “Emanuil Gojdu” Bihor, Oradea Sonea Liliana
24 Liceul Teologic Baptist “Emanuel” Bihor, Oradea Ivan Daniel
25 Colegiul Economic “Partenie Cosma” Bihor, Oradea Toia Florian
26 Liceul Tehnologic Sanitar ”Vasile Voiculescu” Bihor, Oradea Crina Crăciun
27 Colegiul Naţional de Informatică “Traian Lalescu” Bihor, Oradea Nistor Elena Luminita
28 Liceul Teologic Penticostal Bihor, Oradea 1. Iuga Georgeta ; 2.Căprar Daniela
29 Liceul Ortodox “Episcop Roman Ciorogariu” Bihor, Oradea Oros Florin Alin
30 Liceul Teologic Penticostal Betel Bihor, Oradea Antonescu Daniel Nicolae
31 Colegiul Național “Iosif Vulcan” Bihor, Oradea Mihincău Dana
32 Colegiul Național ”Mihai Eminescu” Bihor, Oradea Ungur Elisabeta
33 Liceul Teoretic ”Onisifor Ghibu” Bihor, Oradea Sándor Lilla-Adél
34 Liceul Teoretic “Aurel Lazăr” Bihor, Oradea Groza Elvira
35 Colegiul Național ”Avram Iancu” Bihor, Ștei Gavriș Cristian-Petru
36 Liceul cu Program Sportiv Bistrița Năsăud, Bistrița Fiscutean Calina Ioana
37 Liceul Teoretic Solomn Halita Bistrița Năsăud, Singeorz-Bai Juca Maria
38 Colegiul Național ”Andrei Mureșanu” Bistrița-Năsăud, Bistrița Roth-Gross Venera
39 Liceul de Muzică “Tudor Jarda” Bistrița-Năsăud, Bistrița Kovacs Roxana-Manuela
40 Liceul Teoretic ”Constantin Romanu-Vivu” Bistrița-Năsăud, Teaca Niculai Iacob Gavrilă
41 Colegiul Economic ”Octav Onicescu” Botoşani, Botoşani Octav Paul
42 Colegiul Tehnic ”Gheorghe Asachi” Botoşani, Botoşani Petrune Livia Mihaela
43 Liceul Teoretic ”Grigore Antipa” Botoșani, Botoșani Cazacu-Hofman Ciprian
44 Colegiul Național A.T. Laurian Botoșani, Botoșani Iacob Ionela Florentina
45 Colegiul Național “Mihai Eminescu” Botoșani, Botoșani Epurianu Daniela-Paula
46 Colegiul Național „Grigore Ghica” Botoşani, Dorohoi Pavel Daniela
47 Liceul ”Regina Maria” Botoşani, Dorohoi Șulic Adrian
48 Colegiul Național ”Unirea” Brașov, Brașov Cocoș Luminița
49 Colegiul de Ştiinţe ”Grigore Antipa” Braşov, Braşov Spînu Elena Simona
50 Colegiul Tehnic ”Simion Mehedinți” Brașov, Codlea Chirilă Daniela
51 Colegiul Național Doamna Stanca Brașov, Făgăraș Schiau Lucian Sorin
52 Colegiul Național ”Radu Negru” Brașov, Făgăraș Bica Eugenia
53 Colegiul Național “Gheorghe Munteanu Murgoci” Brăila, Brăila Kițu Daniel
54 Colegiul Național ”Ana Aslan” Brăila, Brăila Colescu Alina
55 Liceul cu Program Sportiv Brăila, Brăila Banica Veronica
56 Liceul Teoretic ”Nicolae Iorga” Brăila, Brăila Tudor Elena-Luminiţa
57 Liceul Teoretic “Panait Cerna” Brăila, Brăila Khattak Daniela
58 Colegiul Național „Nicolae Bălcescu” Brăila, Brăila Andronache Florentina
59 Colegiul Național Ion Neculce București, Sector 1 Drăguleț Andreea
60 Liceul Teoretic ”Alexandru Vlahuță” București, Sector 1 Adriana Sora
61 Colegiul Național ”Sfântul Sava” București, Sector 1 Iulia Pop
62 Colegiul Național “Victor Babeș” București, Sector 2 Cretu Laura Nicoleta
63 Colegiul Național ”Mihai Viteazul” București, Sector 2 Liliana Zaschievici
64 Dimitrie Leonida București, Sector 2 Mihaela Ionescu
65 Colegiul Național ”Emil Racoviță” București, Sector 2 Basalic Diana Florentina
66 Colegiul Naţional “Iulia Hasdeu” Bucureşti, Sector 2 Dorica Nicolae
67 Liceul Internațional de Informatică București București, Sector 3 David Virginia Elena
68 Școala Superioară Comercială ”Nicolae Kretzulescu” București, Sector 3 Danciu Simona
69 Colegiul Național ”Octav Onicescu” București, Sector 4 Laura Burcus
70 Colegiul Național ”Mihai Eminescu” București, Sector 4 Zaharia Alexandru
71 Colegiul Naţional ”Ion Creangă” Bucureşti, Sector 4, Tuchilă Loredana
72 Colegiul Economic Buzău, Buzău Șerban Cornelia
73 Liceul Tehnologic “Costin Nenițescu” Buzău, Buzău Stan Raluca Patricia
74 Liceul Pedagogic “Spiru Haret” Buzău, Buzău Codreanu Elena Alina
75 Liceul Teoretic ”Nicolae Iorga” Buzău, Nehoiu Chiriacescu Fabiola Sanda
76 Colegiul Naţional “Alexandru Vlahuţă” Buzău, Râmnicu Sărat Florea Elena
77 Liceu Teoretic ”Ștefan cel Mare” Buzău, Râmnicu Sărat Surdeanu Petrica
78 Liceul Teoretic ”Eftimie Murgu” Caraș-Severin, Bozovici Țunea Floarea-Ana
79 Colegiul Național ”C.D. Loga” Caraș-Severin, Caransebeș Borlovan Nicolae
80 Colegiul Național “Traian Doda” Caraș-Severin, Caransebeș, Buca Stelian
81 Liceul Teoretic ”Traian Vuia” Caraș-Severin, Reșița Sprînceană Delia, Nicolaescu Silvia
82 Colegiul Național ”Traian Lalescu” Caraș-Severin, Reșița Spatan Sergiu
83 Colegiul Naţional ”Barbu Ştirbei” Călăraşi, Călăraşi Decu Marilena
84 Liceul Teoretic “Pavel Dan” Cluj, Câmpia Turzii Prodan Gabriela
85 Liceul Greco-Catolic “Inochentie Micu” Cluj, Cluj-Napoca Gruian Simona-Georgiana
86 Colegiul Național ”Mihai Viteazul” Cluj, Turda Savu Marinela
87 Colegiul Național ”Mihai Eminescu” Constanța, Constanța Dumitrache Grațiela
88 Liceul Teoretic “Ioan Cotovu” Constanța, Hârșova Manea Elena
89 Colegiul Național ”Mihai Viteazul” Covasna, Sfântu Gheorghe Băilă Maria
90 Colegiul Național ”Nicolae Titulescu” Dâmbovița, Pucioasa Ancuța Iuliana
91 Colegiul Național ”Ienăchiță Văcărescu” Dâmbovița, Târgoviște Ciubotariu Georgiana
92 Colegiul Național ”Constantin Cantacuzino” Dâmboviţa, Târgovişte Văsii Elenuţa
93 Liceul Tehnologic ”Voievodul Mircea” Dâmbovița, Târgoviște Oprea Elena-Diana
94 Colegiul Economic ”Ion Ghica” Dâmbovița, Târgoviște Rădulescu Carmen
95 Colegiul Național “Carol I” Dolj, Craiova Michiduță Maria
96 Colegiul Național “Elena Cuza” Dolj, Craiova Grigorescu Marius Mihael
97 Colegiul Național “Fraţii Buzeşti” Dolj, Craiova Popa Dumitru-Cătălin
98 Liceul Teoretic “Tudor Arghezi” Dolj, Craiova Popa Daniela Maria
99 Colegiul Economic ”Virgil Madgearu” Galați, Galați Atodiresei Sorin
100 Colegiul Tehnic ”Radu Negru” Galaţi, Galați Gabriela-Violeta Iordachiță
101 Liceul Teoretic “Emil Racoviţă” Galaţi, Galaţi Petcu Ana-Elena
102 Colegiul Național ”Mihail Kogălniceanu” Galați, Galați Golat Ana-Maria
103 Colegiul Național “Vasile Alecsandri” Galați, Galați Ghita Adriana
104 Palatul Copiilor Galați Galați, Galați Nina Sava
105 Colegiul Național ”Spiru Haret” Galați, Tecuci Arhip Mihaela
106 Liceul Tehnologic ”Elena Caragiani” Galați, Tecuci Onica Veronica
107 Liceul Teoretic ”Tudor Vianu” Giurgiu, Giurgiu Bugoi Mihaela Cristina
108 Liceul Tehnologic “Ion Barbu” Giurgiu, Giurgiu Guşă Nina Ccristiana
109 Colegiul Național ”Ion Maiorescu” Giurgiu, Giurgiu Grama Doina
110 Colegiul Național ”George Coșbuc” Gorj, Motru Negrea Nicolae
111 Colegiul Naţional ”Spiru Haret” Gorj, Tg-Jiu Găvan Elena
112 Liceul Tehnologic Corbu Harghita, Corbu Tepes Focsa Jusztina
113 Liceul Teoretic ”Sfântu Nicolae” Harghita, Gheorgheni Roșca Radu Traian
114 Liceul Tehnologic ”Joannes Kajoni” Harghita, Miercurea Ciuc Sükösd Annamária
115 Colegiul Naţional “Octavian Goga” Harghita, Miercurea-Ciuc Dudan Marius-Florin
116 Liceul “Miron Cristea” Harghita, Subcetate Rusu Vasile
117 Colegiul Naţional ”Mihai Eminescu” Harghita, Topliţa Mureşan Sorin Pavel
118 Liceu Teoretic “O.C. Tăslăuanu” Harghita, Toplița Croitor Georgeta-Victorița
119 Colegiul Național “Avram Iancu” Hunedoara, Brad Coroi Livia
120 Colegiul Național “Sabin Drăgoi” Hunedoara, Deva Botici Irina
121 Liceul Tehnologic „Grigore Moisil” Hunedoara, Deva Fruja Cristina
122 Colegiul Naţional “Decebal” Hunedoara, Deva Fodor Oana Eugenia
123 Colegiul Tehnic ”Transilvania” Hunedoara, Deva Delean Lavinia Aurora
124 Colegiul Economic ”Emanuil Gojdu” Hunedoara, Hunedoara Merce Nadia
125 Liceul Teoretic ”Paul Georgescu” Ialomița, Țăndărei Chiș Florida Rita
126 Colegiul Național “Grigore Moisil” Ialomița, Urziceni Voicu Maria/ Cioceanu Alexandra
127 Colegiul “Costache Negruzzi” Iași, Iași Stanciu Daniel
128 Colegiul Național ”Garabet Ibrăileanu” Iași, Iași Chiprian Cristina
129 Colegiul Național Iași Iaşi, Iaşi Camelia Elena Chiharoi
130 Colegiul Naţional ”Mihai Eminescu” Iași, Iași Pasciuc Mihaela Carmen
131 Liceul Teoretic “Vasile Alecsandri” Iași, Iași Craciun Nicu
132 Liceul Tehnologic ”Dumitru Dumitrescu” Ilfov, Buftea Doicu Mariana
133 Liceul Teoretic ”Ioan Petruș” Ilfov, Otopeni Dinu Constantin
134 Liceul Teoretic ”Mihail Kogălniceanu” Ilfov, Snagov Florea Alina Mihaela
135 Colegiul Național “Gheorghe Șincai” Maramureș, Baia Mare Buzsor Ligia Greta
136 Colegiul Național “V. Lucaciu” Maramureș, Baia Mare Pop Ramona-Diana
137 Colegiul Național ”Mihai Eminescu” Maramureș, Baia Mare Tarța Mihaela Florentina
138 Colegiul Tehnic ”George Bariţiu” Maramureș, Baia Mare Muntean Ioan
139 Liceul Teoretic “Bogdan Vodă” Maramureș, Vișeu de Sus Pop Maria
140 Colegiul Tehnic Decebal Mehedinți, Drobeta Turnu Severin Busuioc Vasile
141 Liceul Tehnologic “Lucian Blaga” Mureș, Reghin Ciupe Pompiliu-Teodor
142 Colegiul Naţional “Mircea Eliade” Mureș, Sighişoara Bocskay László
143 Colegiul Agricol “Traian Săvulescu” Mureș, Tg. Mureş Ponori Amanda-Maria
144 Colegiul Național ”Alexandru Papiu Ilarian” Mureș, Tg. Mureș Stoica Briena
145 Liceul Teoretic “Gheorghe Marinescu” Mureș, Tg. Mureș Ancuța Pașcan
146 Colegiul Național de Informatică Neamț, Piatra – Neamț Lostun Mihai
147 Colegiul Național “Calistrat Hogaş” Neamț, Piatra–Neamț Petruța Lostun (Coord.), Monica Zaharia, Ecaterina Romașcu
148 Colegiul Național Roman Vodă Neamț, Roman Danciu Sorina Mihaela
149 Colegiul Tehnic “Matei Basarab” Olt, Caracal, Popescu Marilena Cristina
150 Colegiul Naţional “Ion Minulescu” Olt, Slatina Ion Mitru
151 Colegiul Economic „Petre S. Aurelian” Olt, Slatina Dorcioman Dorina Maria
152 Colegiul Tehnic ”Alexe Marin” Olt, Slatina Diaconu Valeria
153 Colegiul Național “Radu Greceanu” Olt, Slatina, Valeria Badea
154 Colegiul Național “Nicolae Grigorescu” Prahova, Câmpina Sârbu Geta
155 Liceul Tehnologic Energetic Prahova, Câmpina Gheorghiu Iulia Ivonne
156 Colegiul Naţional “Al.I.Cuza” Prahova, Ploieşti Săvuţă Irina Ema
157 Colegiul Tehnic ”Toma N. Socolescu” Prahova, Ploiești Dragomir Marian
158 Liceul Tehnologic de Servicii ”Sfântul Apostol Andrei” Prahova, Ploiești Preda Cosmin
159 Colegiul Național ”Nichita Stănescu” Prahova, Ploiești Barbu Elena-Corina
160 Colegiul National “Mihai Viteazul” Prahova, Ploieşti Ivan Ionuț
161 Colegiul ”Mihail Cantacuzino” Prahova, Sinaia Cerchez Genoveva
162 Liceul Pedagogic “Gheorghe Șincai” Sălaj, Zalău Micle Călin Adrian
163 Colegiul Tehnic ”Mediensis” Sibiu, Mediaș Anca Aflat
164 Liceul Tehnologic “Școala Națională de Gaz” Sibiu, Mediaș Tulea Corina
165 Liceul Teoretic ”Axente Sever” Sibiu, Mediaș Roman Elena
166 Colegiul Național ”Samuel Von Brukenthal” Sibiu, Sibiu Pop Dumitru Octavia
167 Colegiul Naţional “Dragoș-Vodă” Suceava, Câmpulung Moldovenesc Dr. Vasiliu Doinita
168 Colegiul Național ”Nicu Gane” Suceava, Fălticeni Căulea Ioan
169 Colegiul ”Alexandru Cel Bun” Suceava, Gura Humorului Rusu Daniel
170 Colegiul Național ”Eudoxiu Hurmuzachi” Suceava, Rădăuți Popovici Florin George
171 Colegiul Tehnic Rădăuți Suceava, Rădăuți Perța Sofrona Mara
172 Colegiul Național de Informatică ”Spiru Haret” Suceava, Suceava Chifan Florentina
173 Colegiul Naţional ”Petru Rareş” Suceava, Suceava Ileana Boteanu
174 Liceul Tehnologic ”Ion Nistor” Suceava, Vicovu de sus Cârdei Ana Maria
175 Colegiul Naţional “Alexandru Dimitrie Ghica” Teleorman, Alexandria Marin Gabriela
176 Colegiul Național ”Anăstăsescu” Teleorman, Roșiorii de Vede Năiță Caramida Ileana
177 Colegiul Național “Unirea” Teleorman, Turnu Măgurele Alexe Alin
178 Liceul Teoretic Teleorman, Zimnicea Slobozeanu Raluca-Ileana
179 Colegiul Tehnic ”Valeriu Braniște” Timiș, Lugoj Gheorghe Nicolae Cosmin
180 Colegiul Național ”Iulia Hasdeu” Timiș, Lugoj Suciu Horațiu
181 Liceul Teoretic Recaş Timiş, Recaş Fârdă Mioara
182 Colegiul Naţional Bănăţean Timiș, Timișoara Farcaş Tamara
183 Liceul Teoretic ”Vlad Țepeș” Timiș, Timișoara Laura Berindei
184 Liceul Teoretic ”William Shakespeare” Timiș, Timișoara Putan Roxana
185 Liceul Teoretic “Nikolaus Lenau” Timiș, Timișoara Avramut Angela
186 Liceul Tehnologic Măcin Tulcea, Măcin Nicoară Felicia
187 Liceul Tehnologic Topolog Tulcea, Topolog Butoi Georgeta
188 Liceul Pedagogic “Ioan Popescu” Vaslui, Bârlad Danu Elena
189 Liceul Teoretic “Mihai Eminescu” Vaslui, Bârlad Stegaru Loredana
190 Colegiul Național “Gh. R. Codreanu” Vaslui, Bârlad Huiban Andrei
191 Colegiul Naţional ”Cuza Vodă” Vaslui, Huşi Hodea Carmen
192 Liceul Teoretic ”Mihail Kogălniceanu” Vaslui, Vaslui Ciocoiu Mihaela-Dumitrița
193 Liceul Teoretic Mihail Kogălniceanu Vaslui, Vaslui Alexa Carmen Cătălina
194 Liceul ”George Țarnea” Vâlcea, Babeni Iacob Claudia Ramona
195 Liceul „Constantin Brâncoveanu” Vâlcea, Horezu Cioinică Constantin
196 Colegiul Național ”Mircea Cel Bătrân” Vâlcea, Râmnicu Vâlcea Cîrjan Mihaela Cristina
197 Colegiul Național de Informatică “Matei Basarab” Vâlcea, Râmnicu Vâlcea Grecea Violeta Marilena
198 Colegiul Național “Unirea” Vrancea, Focșani Neșu Liliana

NOTĂ 1.

Pentru orice neajuns sau inadvertență vă rugăm a ne scrie un mesaj pe adresa de e-mail: tineriidezbat2015@ardordebate.org. Vă mulțumim pentru sprijinul și atenția acordate Concursului Național Tinerii Dezbat, ediția 2015!

 

 

Vă mulțumim pentru mesaj!

Enter a Name

Enter a valid Email

Message cannot be empty